Renáta Králová

Vystudovala DAMU, obor divadelní produkce. V letech 1988 – 1991 pracovala v Krátkém filmu Praha jako asistentka produkce. Od roku 1992 do roku 2004 pracovala jako asistentka a vedoucí produkce v České televizi. Produkčně se podílela na řadě televizních pořadů, např. oblíbeném satirickém seriálu Česká soda.

V únoru 2005 zorganizovala výpravu českých herců na jih Srí Lanky, země poznamenané ničivou vlnou tsunami. Odehráli zde desítky představení pro děti, které přišly ze dne na den o střechu nad hlavou. V roce 2006 se na Srí Lanku vrátila a zůstala zde pracovat jako koordinátorka volnočasových center světové humanitární organizace World Vision. Po návratu do ČR v červenci 2006 založila kulturní neziskovou organizaci Artists 4 Children.

 

Foto: Martin Kabát

Foto: Pavel Šafránek

Adam Jarchovský

Adam Jarchovský je žonglér, cirkusový pedagog a trenér. K žonglování se dostal náhodou na základní škole a postupně získával první zkušenosti jako performer na různých akcích u nás v i Evropě. Paralelně s účinkováním v představeních nového cirkusu sbíral první pedagogické zkušenosti v neziskové organizaci Múzy dětem. Dnes působí jako metodik a hlavní lektor v projektu Cirkus Senior, hraje ve sdružení Bratři v tricku a uskupení V. O. S. A. theatre, s nímž vystupoval mj. na výstavě EXPO v čínské Shanghaji, a spolupracuje s centrem pro nový cirkus CIRQUEON jako lektor žonglování.
Jeho spolupráce s Artists 4 Children se datuje do roku 2009 a postupně absolvoval s Artists 4 Children cesty do Palestiny, Gazy, Bosny, Makedonie a vyloučenách lokalit na východním Slovensku. Pravidelně vedl jako lektor workshopy pro děti z vyloučených romských lokalit ve Větřní u Českého Krumlova a Dobré Vody u Toužimi. Díky těmto aktivitám se začíná intenzivně zajímat o sociální cirkus, tedy o využití cirkusového umění pro pomoc znevýhodněným skupinám. To ho vede ke studiu Vyšší odborné školy sociálně pedagogické a teologické a sociální práce na Evangelické teologické fakultě UK. Studium úspěšně zakončil v roce 2014 diplomovou prací, v níž popsal své lektorské zkušenosti z projektů Artists 4 Children.

Katka Klusáková

Katka Klusáková je vystudovaná pedagožka hudební a tělesné výchovy na na Katedře tělesné výchovy a sportu v Hradci Králové. Své cirkusové dovednosti získala na workshopech v ČR i zahraničí a dnes působí jednak jako akrobatka v Cirkusu Te Ty a jednak jako lektorka nového cirkusu v Cirqueonu, kde vede děti od těch nejmladších až po teenagery. Účastnila se mnoha projektů Social Educircation, je lektorkou Cirkusu Naslepo a Women´s circus Prague, spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice a Zdravotními klauny, byla zapojena do projektu Kreativní partnerství, táborů Kapky naděje, volnočasových aktivit Klokánku Láskova, Jedličkova ústavu… Pedagogicky se zaměřuje na visutou akrobacii dospělých, cirkusové dovednosti dětí a teenagerů a psychomotorické cvičení se seniory. Stála u zrodu projektu Cirkus Senior a spolu s Adamem Jarchovkým se podílela na metodice cvičení pro seniory. V Artists 4 Children ji potkáte na akcích pro rodiny, workshopech pro seniory i jako lektorku vzdělávání pro sociální pracovníky a pedagogy.

 

 

Foto: Martin Kabát

Foto: Martin Kabát

Ondřej Holba

Ondřej Holba vystudoval pantomimu na pražské HAMU. Žonglování se intenzivně věnuje od 16 let. V současnosti působí jako mim, clown, žonglér, pedagog a režisér. Zajímá se především o pantomimu, clownerii, nový cirkus a fyzické divadlo. Vidět ho můžete v představeních sdružení Sacra Circus nebo Tichá opera. Působí jako lektor kurzů pro děti v Cirqueonu. S Artists 4 Children spolupracuje jako lektor workshopů pro seniory v projektu Cirkus Senior.

 

 

Pavel Šafránek

Pavel Šafránek pracoval jako dramaturg a scénárista na TV Prima. Dnes působí jako jednatel Wall Studio Pictures a zároveň se zabývá produkcí, natáčením, režírováním, scenáristikou a PR. S Artists 4 Children spolupracuje od roku 2010 jako produkční, dokumentarista a webdesigner. Natáčí a stříhá videa našich projektů a vytvořil webové stránky Artists 4 Children a projektu Cirkus Senior.